Autorist Loe Gitat Telli V.I.P.


Tuntud isikud, kes on
lugenud Bhagavad-Gitat


"Kui ma loen "Bhagavad-gitat" jääb minu jaoks ainsaks küsimuseks, kuidas Jumal lõi universumi. Kõik teised küsimused näivad asjatud."
-Albert Einstein

"Kui kahtlused kummitavad mind, kui pettumus vaatab mulle otse näkku ja silmapiiril pole ühtegi lootusekiirt, siis pöördun ma "Bhagavad-gita" poole ja leian värsi, mis mind lohutab, ning isegi suurima mure korral tõuseb mu huulile ikkagi otsekohe naeratus. Need, kes mediteerivad "Gitale", leiavad sellest värskendavat rõõmu ja uusi mõtteid igal päeval."
-Mahatma Gandhi

"Bhagavad-gita" on saanud Euroopas entusiastliku vastuvõtu osaliseks. See avaldab eurooplastele sügavat muljet, sest esimest korda kuulevad nad müstitsismist, mis eeldab armastuse ja pühendumuse väljendamist Jumalale oma tegudega."
-Dr. Albert Schweizer

"Bhagavad-gita" on inimrassi tõeline pühakiri — pigem elav loome kui raamat — mis kannab uut sõnumit igale ajastule ja uut tähendust igale tsivilisatsioonile."
-Aurobindo

"Mõte sellest, et inimene on kui alaspidi kasvav puu näib olevat möödunud aegadel üldlevinud. Ühtsust vedalike arusaamadega võib täheldada Platoni teoses "Timaeus", milles öeldakse: "Te vaadake, me pole mitte maine, vaid taevalik taim." Sama korrelatsiooni võib märgata Krishna mõtetes "Bhagavad-gita" viieteistkümnendas peatükis."
-Carl Jung

"Bhagavad-gita" imeline omadus on see, et... mitte üksnes teoreetiline, vaid selgesti kogetav tarkus avaneb meile selles teoses abistava armulikkusena. See imekaunis avastus, see elutarkus, see religiooniks puhkenud filosoofia on just see, mida me kõik otsime ja vajame."
-Herman Hesse

"Karma jooga saladus, milleks on tegutsemine ilma ühegi kiindumuseta tegude viljadesse, on avaldatud Jumal Krishna poolt "Bhagavad-Gitas"."
-Vivekananda

"Bhagavad-Gita" on raamat milles Jumal Ise räägib Oma pühendunu Arjunaga."
-Paramahamsa Yogananda

"Selleks, et jõuda taolise üleva teose nagu "Bhagavad-gita" täieliku mõistmiseni, on vaja viia oma hing sellega kooskõlla."
-Rudolph Steiner

"Bhagavad-gita" on vaimse evolutsiooni kõige süsteemsem väljendus, mis omab inimkonnale pidevat väärtust. See on hävimatu filosoofia üks kõige selgemaid ja ulatuslikumaid sõnastusi, millest tulenevalt see teos on kestvalt hinnaline mitte ainult India, vaid kogu inimkonna jaoks."
-Aldous HuxleyAlgusesse Autorist Loe Gitat Telli V.I.P.

© The Bhaktivedanta Book Trust