Autorist Loe Gitat Telli V.I.P.


"Bhagavad-gita nii nagu see on" pälvib kriitikute kiitust

Enam kui viie miljoni eksemplariga, rohkem kui neljakümnes keeles, on Sri Srimad A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada "Bhagavad-gita nii nagu see on" enimmüüdud ning samas ka autoriteetseim väljaanne sellest maailma kirjandusklassikasse kuuluvast iidsest teosest. Järgnevad mõned maailma juhtivate õpetlaste hinnangud.


"Ei ole kahtlust, et tegu on ühe parima pühendumusest kõneleva "Gita" väljaandega. Prabhupada kirjanduslik täpsus ja sügav religioosne arusaam teevad tema tõlkest ideaalse terviku."

Dr. Thomas J. Hopkins,

religioossete uuringute teaduskonna juht,
Franklini ja Marshalli kolledzh

"Selles imeilusas tõlkes on Srila Prabhupada tabanud "Gita" sügavat pühendumuslikku vaimu, ning lisanud värssidele üksikasjalikud kommentaarid, mis lähtuvad Sri Krsna Caitanya, India ühe olulisima ja mõjukaima pühaku autentsest traditsioonist."

Dr. J. Stillson Judah,

religiooni ajaloo emeriitprofessor
Üliõpilaste Teoloogiline Liit, Berkeley

"Kui tõde on see, mis toimib, nagu kinnitavad Pierce ja pragmaatikud, peab "Bhagavad-gita nii nagu see on" olema tõde, sest need, kes järgivad selle teose õpetusi, esindavad rõõmuküllast rahulikkust keset kaasaja inimeste kahvatut ja vaevarikast elu."

Dr. Elwin H. Powell,

sotsioloogia professor
New Yorki Riiklik Ülikool

"Olenemata, kas lugeja on india spirituaalsuse asjatundja või mitte, on "Bhagavad-gita nii nagu see on" lugemine ülimalt kasulik igaühele, sest võimaldab mõista "Bhagavad-gitat" nii nagu seda tänapäevalgi mõistab suurem osa hindusid. Paljude jaoks on see kindlasti esimene kokkupuude tõelise Indiaga, iidse ja igavese Indiaga."

Dr. Francois Chenique,

religioossete teaduste doktor
Poliitiliste Uuringute Instituut Pariisis

"Gitat" võib vaadelda kui India võimsa religioosse tsivilisatsiooni, maailma vanima säilinud kultuuri peamist kirjanduslikku tugisammast. Käesolev tõlge ja kommentaarid on veel üks näide selle teose hävimatust tähtsusest. Swami Bhaktivedanta tuletab Läänemaailmale meelde, et meie üliaktiivne ja ühekülgne kultuur seisab silmitsi kriisiga, mille lõpptulemuseks võib olla enesehävitamine, kuna selles puudub autentse metafüüsilise teadvuse sisemine sügavus. Ilma selleta aga on meie moraalsed ja poliitilised meeleavaldused üksnes asjatu sõnamulin."

Thomas Merton,

katoliiklik teoloog, munk ja kirjanik

"Ei ole ühtegi india kirjanduse teost, mida tsiteeritaks rohkem kui "Bhagavad-gitat", sest "Bhagavad-gita" on teos, mida Läänemaailmas enim armastatakse. Sellise teose tõlkimine ei eelda mitte üksnes head sanskriti keele tundmist, vaid ka sügavamat huvi teose vastu, ja sõnaosavust. See poeem on sümfoonia, mis näeb Jumalat kõiges. Sri Srimad A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada tunneb "Bhagavad-gita" vastu sügavaimat huvi. Ta lisab teosele erakordselt mõistetava selgituse, esitledes võimsalt ja veenvalt bhakti [pühendumuse] traditsiooni... Swami osutab asjahuvilistele tõepoolest tohutu teene, andes armastatud india eeposele uudse tähenduse. Ükskõik, millised poleks ka meie vaated, peaksime me kõik olema tänulikud töö eest, mille tulemuseks on see valgustav teos."

Dr. Geddes MacGregor,

filosoofia emeriitprofessor
Lõuna-Kalifornia Ülikool

"Bhagavad-gita nii nagu see on" on sügavale tungiv, võimsalt tajutav ja imeilusalt selgitatud teos... Ma pole kohanud ühtegi teist "Gita" kommentaari, mis oleks omanud niivõrd mõjuvat sõnastust ja stiili. See teos moodustab jagamatu terviku... See omandab kindlasti tähelepanuväärse koha kaasaja inimese intellektuaalses ja eetilises elus pikaks, pikaks ajaks."

Dr. S. Shukla,

keeleteaduse professori abi
Georgetowni Ülikool
Algusesse Autorist Loe Gitat Telli V.I.P.

© The Bhaktivedanta Book Trust